Investiční diamanty

Jsme odborníky na prodej investičních diamantů a šperků s drahokamy. Naprosto privátně a sofistikovaně vám pomůžeme s jejich výběrem. 

Investiční diamanty jsou samostatné drahé kameny vysoké kvality, které nejsou zasazené do šperku. Investice do diamantů je poslední dobou stále populárnějším jevem. Rozšířila se i mezi malé investory, kteří v nich hledají jistotu. Investování do drahých kamenů je alternativou k tradičnějším formám, jako jsou akcie, dluhopisy nebo finanční deriváty. Lidé kupují diamanty z důvodu stálosti investice a snahy minimalizovat cenové výkyvy.

Cena broušených diamantů takřka neustále roste. Je to dáno vysokou poptávkou trhu a stále se zmenšující nabídkou. V dnešní době se ložiska diamantů ztenčují a náklady na získání jednoho kamene rostou, jelikož je zapotřebí hledat je ve stále extrémnějších podmínkách (Sibiř, Kanada a jiné). Obecně se uvádí, že cena broušených diamantů narůstá o 5 až 10 procent ročně a za posledních 100 let klesla pouze dvakrát, a to v 70. letech a v roce 2008. I přes poslední výkyv v roce 2008 se cena broušených diamantů za posledních 13 let téměř zdvojnásobila.

 

O diamantech

Při hodnocení a certifikaci diamantů se posuzují základní parametry diamantů, které mají zásadní vliv na jejich cenu. Tyto parametry se označují 4C a přesně definují velikost, tvar a kvalitu diamantu.

Clarity – čistota

Čistota je dána počtem cizorodých látek obsažených v pozorovaném diamantu. Tyto nehomogenity se nazývají inkluze (tmavý „uhlík", bílý „led", praskliny, atd.) -, které vznikly v jednotlivých fázích tvorby krystalu.

Pouze 20% všech vytěžených diamantů je tak čistých, že jsou vhodné pro šperkařský průmysl. Zbylých 80% se používá v průmyslu díky jejich unikátním vlastnostem, například maximální tvrdosti a tepelné vodivosti.

Color – barva

Diamant se jako jediný drahý kámen v přírodě vyskytuje ve všech barevných modifikacích. Zabarvené diamanty (s vyjímkou hnědých) jsou velmi vzácné a jejich barva se souhrnně označuje pojmem „fancy“.

Bílé diamanty, které jsou nejčastější a také nejoblíbenější, mají standardizovanou stupnici, která se značí písmeny latinské abecedy D-Z. Čím je barva kamene bělejší, tím je její označení blíž k začátku abecedy.


Carat – hmotnost

Hmotnost diamantu je udávána vždy v karátech - mezinárodně se užívá zkratky „ct". Ve šperkařství jsou nejčastěji používány kameny o váze několik desetin karátu. Větší kameny jsou pak vyhledávány především jako investiční nástroj. Vzhledem k přesně stanoveným parametrům briliantového brusu lze poměrně přesně určit váhu také změřením základních rozměrů briliantu. Tabulka uvádí přibližný přepočet průměru rundisty (celého briliantu) na karáty.

Cut - brus

Moderní briliantový brus je založen na optických výpočtech se zaměřením na maximální krásu kamene, která je výsledkem brilance a disperze. Briliantový brus má kulatý obrys a skládá se z koruny ( 32 faset + tabulka) a pavilonu ( 24 faset + možná kaleta) Posouzení kvality brusu spočívá v porovnání sledovaného kamene s ideálními proporcemi a symetrií matematicky vypočítaného modelu (nepravidelnosti symetrie jsou definovány jako vady brusu).

 

Máte zájem o informace ke koupi diamantů? Kontaktovat

Novinky ze světa diamantů

ÚNOR 01, 2019


Veletrh diamantů v Izraeli

V Izraeli se koná obří veletrh diamantů. I když se drahé kameny v zemi netěží, židovský stát si udržuje přední místo na světě v jejich zpracování a prodeji.

Detail

BŘEZEN 20, 2018


Když kámen, tak růžový. Aukční síně hlásí rekordní výsledky trhu se šperky

Dvě nejznámější světové aukční síně Sotheby’s a Christie’s vydražily v roce 2017 šperky za 1,1 miliardy dolarů (22,7 miliardy korun). Obě společnosti zaznamenaly nové rekordní částky za prodeje růžových diamantů.

Detail

ZÁŘÍ 18, 2017


Ceny barevných drahokamů za deset vzrostly až o stovky procent

Ceny nejpopulárnějších drahokamů stouply za posledních deset let až o stovky procent. Z kategorie barevných drahých kamenů se nejvýrazněji zhodnocují turmalíny, smaragdy a rubíny.

Detail

ČERVENEC 12, 2017


Barevné diamanty šplhají na nová maxima, zájem o investiční klenoty roste

Ceny nejkvalitnějších růžových diamantů podle agentury Reuters vykazují od roku 2005 průměrný roční růst o 14 %. Analytici se ale shodují, že ceny porostou ještě rychleji.

Detail

DUBEN 11, 2017


Aukční dům vystavuje náušnice v hodnotě kolem 1,5 miliardy korun

V londýnské aukční síně Sotheby's jsou v pondělí vystaveny dvě nejcennější diamantové náušnice, jež se dosud na aukci dražily. První z nich je z modrého diamantu Apollo, druhá z růžového diamantu nazvaného Artemis.

Detail

DUBEN 04, 2017


Rekordní suma za růžový diamant. Kupec na aukci nabídl 1,8 miliardy

Z aukce v Hong Kongu vzešel světový rekordman mezi nejdražšími diamanty. Kupec za růžový klenot Pink Star zaplatil 71,2 milionu dolarů, což je v přepočtu 1,823 miliardy korun.

Detail

BŘEZEN 17, 2017


V Sieře Leone našli jeden z největších diamantů historie

V africkém státě Sierra Leone objevili diamant o váze 709 karátů. Podle webu BBC News patří do dvacítky největších diamantů, jaké kdy byly nalezeny.

Detail

ÚNOR 22, 2017


Podle odborníků nastává vhodná doba na nákup diamantů

Pro nákup investičních kamenů je díky nižším cenám a předpokládanému růstu poptávky vhodná doba. Navíc v dlouhodobém horizontu nabízí stabilně zajímavý výnos. Diamanty jsou jistota, která skvěle vyváží a doplní dynamické investice v investičním portfoliu.

Detail

ÚNOR 06, 2017


NOBLESS CZECH, VÝHODNÁ INVESTICE DO DRAHÝCH KAMENŮ

Za poslední dva roky se stala čím dál více oblíbenější investice do drahých kamenů. Už není jen výsadou těch nejbohatších. Důvodem je komfort vysokého výnosu spolu s bezpečným způsobem investování.

Detail